
Ratownik medyczny, instruktor Emergency First Response, wieloletni nauczyciel ratowników medycznych w Medycznym Studium Zawodowym, wykładowca i kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego w Wyższej Szkole Rehabilitacji na kierunku ratownictwo medyczne. Pracuje w pogotowiu ratunkowym Falck Medycyna – kierownik dwuosobowych zespołów ratownictwa medycznego.

Zajmuje się wsparciem zdrowia kobiet na każdym etapie życia: od momentu przygotowania do ciąży, przez 9 miesięcy ciąży, a następnie w połogu i czasie po ciąży, aż do menopauzy.
Pomaga swoim pacjentkom poradzić sobie z problemami i dysfunkcjami w obrębie miednicy, m.in.: nietrzymaniem moczu, obniżeniem narządów, bolesnymi miesiączkami czy bolesnym współżyciem.
W gabinecie prowadzi terapię i odpowiednio dobrany trening indywidualny, a na warsztatach grupowych edukuje w kwestiach profilaktyki zdrowia dna miednicy i świadomej kobiecości.
Jako PelviCoach prowadzi także zdalne treningi i terapię za pomocą sondy PelviFly.

Właścicielka Sztuki Odnowy, prowadzi dwa gabinety terapii integracyjnej w Warszawie.
Więcej info: https://www.sztukaodnowy.pl/nasz-zespol

Autor 3 publikacji książkowych („Rehabilitacja. Nauka chodu” wyd. PZWL, „Terapia manualna wybranych dysfunkcji kończyny górnej i dolnej” wyd. Elamed) oraz kilkunastu artykułów w czasopismach branżowych „Praktyczna Fizjoterapia i Rehabilitacja” oraz „Rehabilitacja w Praktyce”.

Psycholog hospicyjny Hospicjum Caritas, a w latach 2000-2015, koordynator wolontariatu.
Naukowo zajmuje się wpływem określonych predyktorów na wybory pracy w warunkach ekspozycji (ekstremalnych) oraz analizą prawdopodobieństwa występowania konkretnych zachowań będących następstwem tych wyborów. W kręgu zainteresowań znajdują się możliwości przewidywania i prognozowania zachowań w dużych populacjach.
Interesuje się metodologią badań, konstruowaniem narzędzi badawczych.
Prowadzi w Wyższej Szkole Rehabilitacji zajęcia z zakresu psychologii osobowości, klinicznej oraz przygotowuje do pracy w warunkach zagrożenia.
Publikuje prace z zakresu psychologii osobowości, traumatologii, predyspozycji zawodowych (analiza zespołów)
Prywatnie interesuje się sportem. Jest instruktorem karate (3Dan). Muzyka jest jej druga pasją – muzyka sakralna, gra na organach.


Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu treningu medycznego, terapii manualnej i wnioskowania klinicznego wg standardów IFOMPT, pracuje jako nauczyciel akademicki na Wyższej Szkole Rehabilitacji oraz prowadzi Klinikę Fizjoterapii, której jest założycielem. W Kwietniu 2020 będzie prowadził warsztaty na II Konferencji KIF w Krakowie.
W 2018 roku zdał egzamin na terapeutę OMT wg standardów IFOMPT przed międzynarodową komisją.
Autor wielu badań i publikacji z zakresu profilaktyki i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Jest także certyfikowanym terapeutą z Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth Concept oraz Medycznego Treningu Terapeutycznego. Klinicznie pracuje z pacjentami od ponad 12 lat.
Ma bardzo duże doświadczenie w praktycznej pracy z pacjentami – zapraszamy do zapoznania się z opiniami >>.

Fascynują ją dzieci, ich rozwój oraz zabawa z nimi. Pracuje nie tylko z dziećmi, ale również z rodzicami. Powadzi warsztaty dla rodziców, na których uczy ich jak masować swoje dzieci oraz jak mogą wspierać sensoryczny, motoryczny i społeczny rozwój dziecka. Poprzez połączenie integracji, masażu, gimnastyki i zabawy można wiele osiągnąć.
Prywatnie jest mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. Uwielbia podróże, dobre towarzystwo i sushi 😉

Fizjoterapeuta, absolwent Wyższej Szkoły Rehabilitacji na kierunku Fizjoterapia. Absolwent Niepaństwowego Medycznego Studium Zawodowego w Bydgoszczy na Kierunku: Masaż leczniczy. Ukończył Certyfikowany kurs terapii manualnej tkanek miękkich,kurs relaksacji poizometrycznej oraz kurs akupresury. Posiada wieloletnie doświadczenie jako technik masażysta, które zdobył pracując m.in. w Poliklinice Centralnego Szpitala Klinicznego WAM, Instytucie Reumatologicznym w Warszawie oraz Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie. Obecnie pracuje jako fizjoterapeuta w Centrum Rehabilitacji Curatum.

Absolwentka studiów magisterskich i studiów doktoranckich Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Od dzieciństwa związana z aktywnych trybem życia i sportem wyczynowym. Trenowała piłkę ręczną i narciarstwo biegowe jednak największe sukcesy odniosła w lekkiej atletyce w biegach na 400 metrów przez płotki.
Swoje doświadczenie sportowe wykorzystuje z powodzeniem w pracy nauczyciela akademickiego jak i instruktora sportu o specjalności fitness nowoczesne formy gimnastyki. Posiada uprawnienia trenera II klasy lekkiej atletyki, instruktor TRX Suspension Training, instruktora gimnastyki korekcyjnej, instruktora narciarstwa klasycznego.
Zainteresowania badawcze to w szczególności wpływ aktywności fizycznej i zwyczajów żywieniowych na stan tkanki kostnej u kobiet.
Uczestniczka wielu konferencji naukowych i autorka artykułów z zakresu nauk o żywieniu człowieka i nauk o kulturze fizycznej.
Rozprawę doktorską pt.: Aktywność fizyczna i żywienie a gęstość mineralna tkanki kostnej kobiet po 40 roku życia obroniła z wyróżnieniem.

Absolwentka Fizjoterapii Wyższej Szkoły Rehabilitacji oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością nowoczesne formy gimnastyki, instruktor gimnastyki korekcyjnej i kompensacyjnej wad postawy. Absolwentka kursów i warsztatów związanych z treningiem funkcjonalnym, wykorzystaniem sprzętów w różnych formach zajęć, ćwiczeniami siłowymi oraz prozdrowotnymi.
Od ponad 10 lat współpracuje z klubami fitness, gdzie zajmuje się prowadzeniem rekreacyjnych i prozdrowotnych ćwiczeń grupowych oraz indywidualnych treningów personalnych z osobami po urazach, z bólami kręgosłupa oraz pragnącymi schudnąć. Największą satysfakcję przynoszą jej jednak zajęcia korekcyjno – kompensacyjne z dziećmi oraz młodzieżą.




Ukończył wiele kursów podyplomowych i uczestniczył w licznych stażach klinicznych, szkoleniach i konferencjach na całym świecie. Współpracuje z wieloma specjalistami z zakresu medycyny, fizjoterapii i psychologii. Cyklicznie bierze udział w licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych, zarówno jako prelegent, jak i słuchacz, zdobywając wiedzę pozwalającą sprostać najwyższym wymaganiom uczestników, prowadzonych przez siebie szkoleń.
Z pasji do sportu łączy funkcję Prezesa Klubu Siatkarskiego Tubądzin Volley MOSiR Sieradz z pracą w charakterze Dyrektora Medycznego i fizjoterapeuty tego klubu.
Prywatnie – pracoholik z pasji, nie zapominający o wartościach rodzinnych i domowych. Interesuje się filozofią i naukami podstawowymi. Wciąż rozwija się na polu osobistym, zgłębiając literaturę naukową.
Swoją pasję – współpracę z wieloma ośrodkami naukowymi, łączy z powodzeniem w życiem osobistym. Ceni sobie spokój wewnętrzny i przebywanie w otaczającym świecie.

W 2002 roku rozpoczął szkolenie w ramach programu dyplomowego Międzynarodowego Instytutu McKenziego w Austin w Stanach Zjednoczonych. Zakończył je w 2003 roku w Rzymie zdając egzamin i uzyskując Dyplom z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (Dip. MDT).
Po ukończeniu dwuletniego stażu jako asystent instruktora, otrzymał w 2007 roku uprawnienia instruktora Metody McKenziego. W okresie ostatnich dwudziestu lat pracował w kilku warszawskich klinikach medycznych, a od 2008 roku wykorzystuje zdobytą wcześniej wiedzę i doświadczenie prowadząc indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną. Aby stworzyć swoim pacjentom warunki do profesjonalnej i kompleksowej terapii pozostaje w stałym kontakcie ze specjalistami z wielu dziedzin medycyny oraz wiodącymi placówkami diagnostyczno-leczniczymi. Jako nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie stara się nieustannie poszerzać i utrzymywać na najwyższym poziomie swoje zawodowe i dydaktyczne kwalifikacje. Autor i współautor kilku publikacji naukowych, uczestnik i prelegent podczas licznych kongresów i konferencji poświęconych tematyce diagnozowania i leczenia narządu ruchu (Włochy, Francja, Grecja, Dania, Finlandia, Brazylia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia).
Prywatnie – miłośnik morza i obcowania z naturą, aktywnie uprawiający kitesurfing i biegi długodystansowe. Zwolennik poza-internetowej i poza-SMS-owej – bezpośredniej komunikacji międzyludzkiej.



Autorka książki „Dlaczego tamtych stron zapomnieć nie ma mocy… Kresy w twórczości Juliana Wołoszynowskiego”, współautorka „Storytelling w nauczaniu. Jak budować, opowiadać i wysłuchiwać historie. Poradnik dla nauczycieli”.